طراحی سایت
پنجشنبه 6 تير 1398.
امروز
  •   این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • 88250661 - 86015849

مترجم: دکتر شیوا متقی – اورولوژیست

پیشگیری مستمر با آنتی بیوتیک دوز پایین برای بزرگسالان با عفونت های مکرر دستگاه ادراری (AnTIC)

عوارض اورولوژیکی در بیمارانی با آسیب نخاعی رایج تر است؛ تکامل مثانه نوروژنیک که منجر به عفونت مکرر دستگاه ادرری (UTIS) می شود."پیلونفریت که شرایط نهایی فلج پایین تنه می باشد" قرنهای متمادی سرنوشت این بیماران بوده است.

درمان با آنتی بیوتیک و پیشگیری از UTIs در بیمارانی که از سوندگذاری متناوب (CISC) استفاده می کنند به طرز قابل توجهی نتایج کلینیکی بیماران با اختلال مثانه نوروژنیک را بهبود بخشیدند.

 به هر حال، افزایش مقاومت در برابر آنتی بیوتیک در طی دهه گذشته منجر به سوالاتی چون پیشگیری با آنتی بیوتیک در بسیاری از نمونه های UTIs مکرر بلند مدت می باشد یا خیر شده است. در سیستیت ساده مکرر، راهکارهایی برای پیشگیری غیر آنتی بیوتیک برای کاهش ایجاد مقاومت در برابر آنتی بیوتیک پیشنهاد شده است.

هلی فیشر و همکارانش ارزش پیشگیری آنتی بیوتیکی مستمر در بیمارانی که از CISC استفاده می کنند را مطالعه و بررسی کردند. در مطالعه تصادفی و بر چسب آزاد، قصد داشتند تعیین کنند که آیا پیشگیری آنتی بیوتیکی بهتر از پیشگیری غیر آنتی بیوتیکی در کاهش مکرر بیماری UTIS با درمان انتی بیوتیکی در طول 12 ماه موثر است یا خیر. میزان شیوع UTIs علامت دارحین درمان آنتی بیوتیکی در طی 12 ماه کم بود: این رویداد حدود ۳/۱  مرتبه در گروه پیشگیری آنتی بیوتیکی در مقایسه با ۶/۲در گروهی که آنتی بیوتیک پیشگیرانه دریافت نمی کرد بوده است. بنابراین، 48% کاهش در تکرار UTI با پیشگیری آنتی بیوتیکی داشتند که این درصد چشمگیر و قابل توجه بوده است. در حالیکه تفاوت در عفونت های تب داراختلاف زیادی نداشته است: UTIs همراه با تب در 15 نفر بیمار در گروه پیشگیری با آنتی بیوتیک رخ داده است و در گروه پیشگیری غیر آنتی بیوتیکی 22 نفر بوده است، اما درمان در بیمارستان به علت UTIs و احتمال وجود باکتریوری بدون علامت بین دو گروه تفاوتی نداشته است. میزان کاهش UTIs بیماری زا به بهای افزایش دفعات مقاومت به آنتی بیوتیک درادرار به دست آمده از گروهی که پیشگیری با آنتی بیوتیک صورت گرفته است شده بود.

این شیوه مطالعه ابعاد مهمی داشته است. نخست، و اولین هدف این بوده که برای ارزیابی تعداد رویدادهای UTIs بیماری زا که برای آنها درمان آنتی بیوتیکی در نظر گرفته شده صحیح تشخیص داده شده و با شواهد سابق اثبات شده است. مطالعات قبلی با توجه به این موضوع، مکرراً شامل آغاز انتقال باکتریها به عنوان یک متغیر اصلی بوده است. باکتریها از لحاظ کلینیکی معنادار نبوده است؛ باکتریهای غیر بیماری زا، به عنوان مثال، به ندرت باید تحت درمان قرار بگیرند. برای اکثر افراد، شامل بیمارانی با مثانه نوروژنیک، درمان باکتریهای غیر بیماری زا سودمند نیست و حتی می تواند زیان بار باشد. این هدف نخست، برای ارزیابی UTIs بیماری زا که نیاز به درمان آنتی بیوتیکی دارد، تاکنون در دیگر آزمایش ها با نویسندگان که در آنها مواد سند ادراری متفاوت مورد مطالعه قرار گرفته است، به طرز موفقیت آمیزی انجام گرفته است.

دوماً، این مطالعه کنترل با placebo نبوده است و اولین نتیجه براساس نتایج گزارش شده از بیماران تعیین شده است. تشخیص UTIs علامت داردر بیمارانی با اختلال دستگاه ادراری تحتانی نوروژنیک می تواند چالش برانگیز باشد و علائم بیماری ممکن است بر اثراختلال نوروژنیک ایجاد شده باشد. مجموعه داده های بین المللی   عفونت دستگاه ادراری با آسیب نخاعی،  فهرستی از علائم بیماری را مشخص نموده است، ممکن است شدت این علائم افزایش یابد یا علائم جدیدی مشاهده گردد، که این امردر افرادی با آسیب نخاعی که مبتلا به بیماری UTI هستند ممکن است مشاهده گردد. فیشر و همکارانش این علائم را در مطالعاتشان بررسی کرده اند. به هر حال، برای فراهم نمودن اعتبار نتایج اولیه بیماری، ممکن است این علائم را برای مراجعه به دکتر برای بیمارانی که UTI بیماری زا در آنها گزارش شده ترجیح دهند. این اعتبار استناد، مخصوصاً، مهم است زیرا بیماران در گروه کنترل که placebo دریافت نکرده اند، از درمان خود چشم پوشیدند، و می دانند که آنتی بیوتیک دریافت نکرده اند و این موضوع می تواند باعث شود که در زمانی که خودشان بیماری UTI را گزارش نمودند بیش از حد مورد ارزیابی قرار گیرند. پزشک معالج همچنین از گروه بیمارانی که تحت درمان قرار گرفتند آگاه است، و در زمان قضاوت اینکه آیا علائم بیماری به علت عفونتی بوده است که بستگی به این دارد که پزشک پیشگیری با آنتی بیوتیک را تاثیر گذار بداند یا خیر، تبعیض قائل شود.

سوماً، ایجاد مقاومت به آنتی بیوتیک به دقت از بیماران انفرادی ادراری و میان مقعدی ارزیابی شده است، که یکی از مهمترین روش ها در ارزیابی تاثیرات جانبی پیشگیری با آنتی بیوتیک می باشد. مقاومت به نیترو فورانتوئین، تریمتوپریم، و کوتریموکسازول به طرز چشمگیری در بیمارانی که پیشگیری با آنتی بیوتیک داشتند افزایش یافته است، در حالیکه هیچ مدرک و سندی مبنی براینکه افزایش تکرار مقاومت به آنتی بیوتیک در گروهی که پیشگیری با آنتی بیوتیک نداشته اند موجود نیست.

و سرانجام، ارزیابی اقتصادی تاثیر مقتصدانه تکنیک پیشگیری با آنتی بیوتیک را اثبات کرد، اگرچه محاسبه هزینه واقعی مقاومت به آنتی بیوتیک دشوار است. در خلاصه، این مطالعه شواهد مهمی در جمعیت بیماران خاص فراهم آورده است.به هرحال، مزایای پیشگیری با آنتی بیوتیک که توسط پژوهش فیشر و همکارانش به اثبات رسید ممکن است برای سیستم های مراقبتی دیگر قابل انتقال و اثر بخش نباشد.

Florian M E Wagenlehner, Adrian Pilatz

The Lancet Infectious Diseases, Vol. 18, No. 9, p926–927. June 28, 2018

ورود اعضا

خبرنامه

نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :

کاربران فعال

ما 46 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

تقدیم به

این نشریه برای پاسداشت زنده یاد منوچهر صیادی که دارای سابقه ای بیش از پنجاه سال در عرصه مطبوعات٬ بخصوص نشریات پزشکی بودند تهیه و تقدیم علاقمندان میگردد.

هدف عرصه پزشکی

این نشریه‌ (ماهنامه) به منظور ارتقاء اطلاعات روز پزشکی و با هدف اطلاع رسانی برای آموزشی به روزتر بمنظور استفاده بهتر از تجارب پزشکان ایرانی پا به عرصه وجود نهاده است.

عرصه پزشکی

صاحب امتیاز: موسسه پزشکی آدوراسلامت

مدیرمسوول: دکتر شیوا متقی

                   «زیر نظر شورای نویسندگان»

 

تماس با ما

آدرس: تهران، شهرآرا، خیابان 19، پلاک 86، طبقه 1

تلفن:           88250661 - 86015849 - 09122407039

فاکس:         86015847

ایمیل: Info@arseyepezeshky.ir

تلگرام: https://telegram.me/arseyepezeshki

آمار بازدیدکنندگان

02494208
امروز
دیروز
هفته جاری
بازدید
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
496
1566
8321
2471610
56154
56605
2494208

آی‌پی شما: 3.90.45.27
امروز: پنج شنبه، 06 تیر 1398 - ساعت: 09:04:52

درباره عرصه پزشکی

با سلام

 نشريه عرصه پزشكى مطالب روز علوم پزشكى جهان را به زبان فارسى و به صورت رايگان منتشر، و براى پزشكان، داروسازان، دندان پزشكان، مراکز درمانی و مشاغل وابسته ی پزشكى ارسال مى دارد.

 اين نشريه به پاس زحمات زنده یاد مرحوم منوچهر صيادى كه بيش از ٥٠ سال سابقه حضور در عرصه نشريات؛ بخصوص نشريات پزشكى را داشتند، تهیه و تقدیم علافمندان مى گردد.

 از آنجا كه هزينه جارى اين نشريه از طريق تبليغات ميسر مى باشد، امیدواریم با کمک شما همراهان كه براستى مكمل ما در این راه مى باشيد، بتوانیم به صورت مطلوب تر ادامه طریق دهیم.

 لذا خواستاريم که با ارائه تبلیغات یا معرفی ما به شرکتها در این زمینه کوشا و همراه باشیم.

راه های تماس با عرصه پزشکی

صاحب امتیاز: موسسه پزشکی آدوراسلامت

مدیرمسوول: دکتر شیوا متقی

                «زیر نظر شورای نویسندگان»

آدرس:       تهران – شهرآرا – خیابان نوزدهم – پلاک 86 – طبقه همکف

تلفن:        88250661 - 86015849 - 09122407039

فاکس:      86015847

ایمیل:        این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید