طراحی سایت
چهارشنبه 2 مرداد 1398.
امروز
  •   این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • 88250661 - 86015849

Marion A. Hofmann Bowman, MD, PhD; Kim A. Eagle, MDDianna M. Milewicz, MD, PhD

اهمیت: آنوریسم آئورت توراسیک که منجر به قطع (dissections) حاد آئورت می گردند، علیرغم پیشرفت های قابل توجه در درمان جراحی، علت عمده ی مرگ و میر است که به عنوان مداخله ی اصلی برای جلوگیری از قطع نوع A در نظر گرفته می شود. در دو دهه ی گذشته، پیشرفتهایی برای درک بهتر مکانیسم های مولکولی که منجر به تشکیل آنوریسم و قطع آئورت توراسیک می گردد، انجام شده است. این بررسی متمرکز بر نتایج کارآزمایی های بالینی با استفاده از بتا بلاکرها، لوزارتان پتاسیم، و ایربسارتان در بیماران مبتلا به سندروم مارفان تاکید دارد و بطور مختصر، مکانیسم های بازسازی آئورت شامل فیبروز و سیگنالینگ فاکتور رشد تبدیل کننده ی بتا را بیان می نماید.

مشاهدات: فاکتورهای ریسک عمده ی این بیماری شامل افزایش نیروهای همودینامیکی می شود که معمولاً به علت فشار خون بالا و درست کنترل نشده ایجاد می شوند، و نیز انواع ژنتیکی ارثی. ژنهای تغییر یافته در معرض بیماری آئورت توراسیک قرار دارند یا پیش بینی می شود که انقباض سلولی ماهیچه ی صاف عروق را کاهش دهند، سیگنالینگ فاکتور رشد تبدیل کننده ی بتا را کاهش داده یا ماتریس خارج سلولی را تغییر دهند. مدلهای پیش بالینی سندروم مارفان نتایج امیدوار کننده ای را برای لوزارتان به عنوان درمان بالقوه برای کاهش انقباض آئورت در مدل موشی نشان داده اند. با این وجود، نتایج چندین کارآزمایی بالینی، کاهش گسترش آنوریسم آئورت توسط لوزارتان در مقایسه با بتا بلاکرها را تایید نکردند. مهمتر از همه، کارآزمایی های بالینی که درمان لوزارتان را نه تنها برای کاهش رشد آئورتیک بلکه بهبود عوارض جانبی آئورتیک شامل برش، نیاز به جراحی، و مرگ مورد ارزیابی قرار داده باشند، هنوز انجام نشده اند. تا جایی که می دانیم، بزرگترین کارآزمایی که تاکنون انجام پذیرفته است، کارآزمایی شبکه قلب کودکان که توسط موسسه ی ملی خون، ریه، و قلب مورد حمایت مالی قرار گرفته است، افزایش ناچیزی در عوارض جانبی آئورتیک نشان داد، و این عوارض در بیمارانی که بطور تصادفی برای درمان با لوزارتان در مقایسه با بتا بلاکرها انتخاب شده بودند تقریبا دو برابر بود، که نشان می داد این مطالعه قدرت ارزیابی عوارض جانبی آئورتیک را نداشت. از سوی دیگر، شواهد درمان با بتا بلاکرها برای کاهش نرخ مرگ و میر در سندروم مارفان محدود به یک کارآزمایی کوچک، آینده نگر، تصادفی و غیر کور بالینی است.

نتیجه گیری و ارتباط: روی هم رفته، این داده ها بر نیاز به کارآزمایی هایی با قدرت کافی برای ارزیابی هردو مورد رشد آنوریسم آئورتیک و عوارض جانبی آئورتیک برای شناسایی درمان های پزشکی موثر برای سندروم مارفان و سایر مشکلات آئورت تاکید دارند.

JAMA Cardiol.  May 8, 2019.

ورود اعضا

خبرنامه

نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :

کاربران فعال

ما 31 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

تقدیم به

این نشریه برای پاسداشت زنده یاد منوچهر صیادی که دارای سابقه ای بیش از پنجاه سال در عرصه مطبوعات٬ بخصوص نشریات پزشکی بودند تهیه و تقدیم علاقمندان میگردد.

هدف عرصه پزشکی

این نشریه‌ (ماهنامه) به منظور ارتقاء اطلاعات روز پزشکی و با هدف اطلاع رسانی برای آموزشی به روزتر بمنظور استفاده بهتر از تجارب پزشکان ایرانی پا به عرصه وجود نهاده است.

عرصه پزشکی

صاحب امتیاز: موسسه پزشکی آدوراسلامت

مدیرمسوول: دکتر شیوا متقی

                   «زیر نظر شورای نویسندگان»

 

تماس با ما

آدرس: تهران، شهرآرا، خیابان 19، پلاک 86، طبقه 1

تلفن:           88250661 - 86015849 - 09122407039

فاکس:         86015847

ایمیل: Info@arseyepezeshky.ir

تلگرام: https://telegram.me/arseyepezeshki

آمار بازدیدکنندگان

02556181
امروز
دیروز
هفته جاری
بازدید
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
410
2794
7306
2531632
55105
63022
2556181

آی‌پی شما: 34.229.24.100
امروز: چهارشنب، 02 مرداد 1398 - ساعت: 05:05:19

درباره عرصه پزشکی

با سلام

 نشريه عرصه پزشكى مطالب روز علوم پزشكى جهان را به زبان فارسى و به صورت رايگان منتشر، و براى پزشكان، داروسازان، دندان پزشكان، مراکز درمانی و مشاغل وابسته ی پزشكى ارسال مى دارد.

 اين نشريه به پاس زحمات زنده یاد مرحوم منوچهر صيادى كه بيش از ٥٠ سال سابقه حضور در عرصه نشريات؛ بخصوص نشريات پزشكى را داشتند، تهیه و تقدیم علافمندان مى گردد.

 از آنجا كه هزينه جارى اين نشريه از طريق تبليغات ميسر مى باشد، امیدواریم با کمک شما همراهان كه براستى مكمل ما در این راه مى باشيد، بتوانیم به صورت مطلوب تر ادامه طریق دهیم.

 لذا خواستاريم که با ارائه تبلیغات یا معرفی ما به شرکتها در این زمینه کوشا و همراه باشیم.

راه های تماس با عرصه پزشکی

صاحب امتیاز: موسسه پزشکی آدوراسلامت

مدیرمسوول: دکتر شیوا متقی

                «زیر نظر شورای نویسندگان»

آدرس:       تهران – شهرآرا – خیابان نوزدهم – پلاک 86 – طبقه همکف

تلفن:        88250661 - 86015849 - 09122407039

فاکس:      86015847

ایمیل:        این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید