طراحی سایت
دوشنبه 10 آذر 1399.
امروز
  •   این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • 88250661 - 86015849

مترجم: آناهیتا خاقانی – مهندس بهداشت

آنیساکیازیس یک بیماری انگلی منتقله از ماهی است که در اثر مصرف ماهی خام یا نیم پز یا سفالوپودهای آلوده به لاروهای مرحله سوم از گونه آنیساکیازیس ایجاد می شود. وجود لارو آنیساکیازس زنده می تواند منجر به عفونت انگلی دستگاه گوارش (آنیساکیازیس معده یا روده) یا بعضاً سایر اندام ها و واکنش های آلرژیک همراه یا بدون علائم گوارشی مانند آنیساکیازیس گاستروآلرژیکی شود. در اینجا، ما یک مورد شوک آنافیلاکتیک با درد خفیف شکمی به دلیل آنیساکیازیس گاستروآلرژیکی را گزارش می دهیم.

 گزارش موردی

یک مرد 61 ساله به علت کهیر، که تقریباً 5 ساعت پس از خوردن یک بشقاب غذای انواع مختلف ساشیمی (ماهی خال مخالی، اسب ماهی خال مخالی، ملاقه ماهی، سفره ماهی، هشت پا و صدف) در یک رستوران به بیمارستان مراجعه کرد. اگرچه چندین نفر از دوستانش نیز، همان غذایی را خوردند که او خورده بود، اما فقط در این بیمار، علائم ظاهر شده بود. با وجود تجربه چندین دوره کهیر پس از خوردن ماهی خال مخالی، او از خوردن آن لذت می برد و اغلب آن را می خورد. در هنگام معاینه، پیچش هایی بر روی بدن او مشاهده شد و صدای خس خس نیز شنیده شد. او یک شکم درد خفیف داشت. فشار خون وی 66/46 میلی متر جیوه بود (متوسط فشار خون طبیعی وی 130/70 میلی متر جیوه بود)، با ضربان قلب 70 ضربان در دقیقه، و میزان اشباع اکسیژن از طریق پوست 91 درصد بود. از نظر بالینی، شوک آنافیلاکتیک تشخیص داده شد. سی تی اسکن شکم، ضخیم شدن دیواره تحتانی دیواره معده را نشان داد، اما هیچ ورم دیواره معده آشکاری وجود نداشت (شکل 1). علائم بالینی پس از تزریق عضلانی آدرنالین، تجویز اکسیژن، جایگزینی مایعات و تزریق وریدی آنتی هیستامین برطرف شد. آندوسکوپی دستگاه گوارش فوقانی، 2 انگل آنیساکیازیس را در دیواره جلویی آنتروم معده نشان داد. هیچ ادم یا ضخیم شدن دیواره معده ای مشاهده نشد. با این حال، تغییر در قرمزی مشاهده شد (شکل 2A). ارگانیسم های آنیساکیس با آندوسکوپی برداشته شدند (شکل 2B). نفوذ ائوزینوفیلی شدید در مخاط معده که کرم ها پیدا شدند، مشاهده شد (شکل 2C). از نظر سرولوژی، آنتی بادی های ایمونوگلوبولین Eا (IgE) علیه غذاهای دریایی، مانند ماهی خال مخالی و خال مخالی، همگی منفی بودند. با این حال، سطح آنتی بادی آنیساکیس اختصاصی IgE افزایش یافت.

شکل 1: سی تی شکمی نشان دهنده ضخیم شدن خفیف دیواره تحتانی معده (فلش سفید) است، اما ادم دیواره معده مشخص نیست.

شکل 2: آندوسکوپی دستگاه گوارش فوقانی (A) لارو آنیساکیس در دیواره قدامی تحتانی معده پیدا شد. (B) کرم ها به روش آندوسکوپی یکی یکی برداشته شدند. (C) رنگ آمیزی هماتوکسیلین و ائوزین (بزرگ نمایی، 40×). نفوذ ائوزینوفیلی شدید در مخاط معده مشاهده شد.

از آنجا که تمام آنتی بادی های IgE علیه غذاهای دریایی منفی بودند و شروع علائم حداقل 5 ساعت پس از مصرف رخ نداد، اساساً غذاهای دریایی یا آلرژی آنیساکیس و مسمومیت با اسکوبروئید منتفی بودند. به دلیل آنیساکیازیس گاستروآلرژیک، بیمار دچار شوک آنافیلاکتیک شد. اعتقاد بر این بود که ظهور کهیر پس از مصرف ماهی خال مخالی در گذشته نشان دهنده حساسیت زایی توسط آنتی ژن آنیساکیس است. به او توصیه شد كه از خوردن ماهي و صدف، فرآورده هاي فرآوري شده، اندام هاي داخلي گوشتی و غذاهای كه ممكن است حاوي آنيساكيس باشند، خودداري كند. سرانجام به او یک دستگاه تزریق خودکار آدرنالین داده شد و راهنمایی های لازم در خصوص نحوه استفاده از آن به وی ارائه شد.

بحث: آنیساکیازیس رابطه نزدیکی با آلرژی دارد و دریافت شده است که باعث کهیر و آنافیلاکسی می شود و اخیراً به عنوان یک دلیل پنهان حساسیت غذایی توجهات را به خود جلب کرده است. آنیساکیازیس گاستروآلرژیک به دلیل آنتی ژن های ترشح شده در مخاط معده توسط آنیساکیس زنده دفع می شود. بنابراین، شروع آلرژی به زمانی که به انگل ایجاد شود، بستگی دارد و همیشه بلافاصله پس از مصرف غذاهای دریایی آلوده اتفاق نمی افتد. از آنجا که علامت شکمی در آنیساکیازیس گاستروآلرژیک اغلب خفیف است، ارتباط دادن آلرژی به ویژه آنافیلاکسی با آنیساکیازیس اغلب دشوار است.

به دلیل تنوع در فرهنگ غذایی، آنیساکیازیس می تواند حتی در مناطقی که شیوع آن کم است نیز رخ دهد. برای بیمارانی که علائم آنافیلاکتیک را تجربه می کنند، ارزیابی جامع، از جمله سابقه رژیم غذایی مفصل چند روزه، به ویژه برای تأیید مصرف محصولات  با پایه دریایی، آزمایش آنتی بادی IgE و آندوسکوپی برای تشخیص آنیساکیس به عنوان دلیل احتمالی آلرژی ضروری است. اگر ظهور علائم آلرژیک به روز خاصی از مصرف غذاهای دریایی بستگی داشته باشد، پزشکان باید نسبت به درگیری آنیساکیس مشکوک شوند.

Takuya Seike, MD.  Masako Kobayashi, MD, PhD. Tsuyoshi Suda, MD. Naoki Oishi, MD, PhD

j.amjmed. VOLUME 133, ISSUE 10, E601-E602, OCTOBER 01, 2020

ورود اعضا

خبرنامه

نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :

کاربران فعال

ما 31 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

تقدیم به

این نشریه برای پاسداشت زنده یاد منوچهر صیادی که دارای سابقه ای بیش از پنجاه سال در عرصه مطبوعات٬ بخصوص نشریات پزشکی بودند تهیه و تقدیم علاقمندان میگردد.

هدف عرصه پزشکی

این نشریه‌ (ماهنامه) به منظور ارتقاء اطلاعات روز پزشکی و با هدف اطلاع رسانی برای آموزشی به روزتر بمنظور استفاده بهتر از تجارب پزشکان ایرانی پا به عرصه وجود نهاده است.

عرصه پزشکی

صاحب امتیاز: موسسه پزشکی آدوراسلامت

مدیرمسوول: دکتر شیوا متقی

                   «زیر نظر شورای نویسندگان»

 

تماس با ما

آدرس: تهران، شهرآرا، خیابان 19، پلاک 86، طبقه 1

تلفن:           88250661 - 86015849 - 09122407039

فاکس:         86015847

ایمیل: Info@arseyepezeshky.com

تلگرام: https://telegram.me/arseyepezeshki

آمار بازدیدکنندگان

04165217
امروز
دیروز
هفته جاری
بازدید
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
1491
2810
4301
4135971
112917
113437
4165217

آی‌پی شما: 35.153.39.7
امروز: دوشنبه، 10 آذر 1399 - ساعت: 13:09:01

درباره عرصه پزشکی

با سلام

 نشريه عرصه پزشكى مطالب روز علوم پزشكى جهان را به زبان فارسى و به صورت رايگان منتشر، و براى پزشكان، داروسازان، دندان پزشكان، مراکز درمانی و مشاغل وابسته ی پزشكى ارسال مى دارد.

 اين نشريه به پاس زحمات زنده یاد مرحوم منوچهر صيادى كه بيش از ٥٠ سال سابقه حضور در عرصه نشريات؛ بخصوص نشريات پزشكى را داشتند، تهیه و تقدیم علافمندان مى گردد.

 از آنجا كه هزينه جارى اين نشريه از طريق تبليغات ميسر مى باشد، امیدواریم با کمک شما همراهان كه براستى مكمل ما در این راه مى باشيد، بتوانیم به صورت مطلوب تر ادامه طریق دهیم.

 لذا خواستاريم که با ارائه تبلیغات یا معرفی ما به شرکتها در این زمینه کوشا و همراه باشیم.

راه های تماس با عرصه پزشکی

صاحب امتیاز: موسسه پزشکی آدوراسلامت

مدیرمسوول: دکتر شیوا متقی

                «زیر نظر شورای نویسندگان»

آدرس:       تهران – شهرآرا – خیابان نوزدهم – پلاک 86 – طبقه همکف

تلفن:        88250661 - 86015849 - 09122407039

فاکس:      86015847

ایمیل:        این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید