طراحی سایت
چهارشنبه 1 خرداد 1398.
امروز
  •   این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • 88250661 - 86015849

James P. Bonaparte, MD, MSc, FRCSC; Ross Campbell, MD

سوال: آیا بیماران مبتلا به گرفتگی دریچه بینی، قابلیت انعطاف‌پذیری بیشتر و قدرت ارتجاعی کاهش یافته پوست خارجی بینی را بروز می‌دهند؟

یافته‌ها: نتیجه این مطالعه کوهورت با 27 بیمار مبتلا به گرفتگی دریچه بینی یکطرفه، انعطاف‌پذیری پوست خارجی بیشتر در سمتی از بینی با گرفتگی دریچه در مقایسه با سمت بدون گرفتگی بود اما تفاوتی در قابلیت ارتجاعی بین دو طرف وجود نداشت.

منظور: ارزیابی پوست خارجی بینی از نظر انعطاف‌پذیری و قابلیت ارتجاعی می‌باشد که ممکن است به شناخت بیمارانی که شانس شکست جراحی ترمیم سپتوم به دلیل پتانسیل گرفتگی دریچه بینی را دارند، کمک کند.

اهمیت: شناخت ویژگی‌های بیومکانیکی پوست بخصوص انعطاف‌پذیری و قابلیت ارتجاع در بیمارانی با گرفتگی دریچه بینی می‌تواند امکان استفاده از روش‌های جدید برای ارزیابی بیماران نیازمند جراحی دریچه بینی پیشرفته‌تر را فراهم آورد.

 هدف: آزمایش  این فرضیه که در بیمارانی با گرفتگی دریچه بینی یکطرفه، سمتی از بینی که گرفتگی دارد، قابلیت ارتجاعی کمتر و قابلیت انعطاف‌پذیری بیشتری در مقایسه با سمت طبیعی بینی خواهد داشت و این ارزیابی توسط یک مشاهده‌گر بلایند (بدون آگاهی قبلی) با استفاده از Cutometer MPA 580  انجام شد.

طراحی، محیط و شرکت‌کنندگان: مطالعه آینده‌نگر کوهورت مورد – شاهدی با محقق بلایند، بر روی بیمارانی با گرفتگی دریچه بینی یکطرفه و انسداد بینی ذکر شده توسط خود فرد در یک کلینیک جراحی گوش و حلق و سر و گردن اجرا شد.

مداخلات: بیماران با استفاده از  Cutometer MPA 580  توسط یک ارزیاب بلایند مورد ارزیابی قرار گرفتند. سه اندازه‌گیری در هر دو سمت بر روی پوست خارجی بینی مطابق با سطح لبه تحتانی غضروف جانبی بالایی انجام شد. اندازه‌گیری‌های انجام شده بر روی پوست تحتانی تا ناحیه گونه به عنوان کنترل استفاده شدند.

نتایج اصلی و معیارها: معیار‌های به دست آمده اولیه از پوست بینی قابلیت انعطاف‌پذیری (Uf، میزان طویل شدن پوست بعد از 3 ثانیه اعمال بار ثابت تعریف می‌شود) و قابلیت ارتجاع (Ua/Uf، به عنوان درصدی از پوست که طی 3 ثانیه بعد از رهایی از 3 ثانیه اعمال بار ثابت به موقعیت طبیعی‌اش بازمی‌گردد ، تعریف می‌شود) بودند.

نتایج: از 27 بیماری که به این مطالعه وارد شدند، 15 (56%) مرد و 12 (44%) زن ؛ میانه (SD) سن 44 (21) سال (گستره 16-90 سال) بودند. تفاوتی بین معیارهای پوست پوشاننده ناحیه گرفتگی دریچه بینی از نظر قابلیت ارتجاعی سمت بدون گرفتگی در مقایسه با سمت با گرفتگی وجود نداشت. گرچه تفاوت معنی‌داری از نظر قابلیت انعطاف‌پذیری سمتی از بینی بدون گرفتگی در مقایسه با سمت دارای گرفتگی وجود داشت.

نتیجه‌گیری‌ها و ارتباطات: گرچه پوست بیمارانی با گرفتگی دریچه بینی به ظاهر قابلیت ارتجاعی‌اش را حفظ می‌کند، افزایش قابلیت کش‌آمدن و طویل شدن در مقایسه با پوست بینی افراد بدون گرفتگی دریچه را نشان می‌دهد. در آینده مطالعاتی نیاز است تا تعیین کنند که آیا تغییرات بیومکانیکی با طول و شدت گرفتگی بینی مرتبط هستند یا خیر و این که این تغییرات در پوست ممکن است به پیش‌بینی این که چه کسانی از جراحی دریچه بینی سود می‌برند کمک کند و تعیین کنند که آیا این بیماران شانس بیشتری برای شکست جراحی دارند یا خیر.

JAMA Facial Plast Surg.  August 9, 2018

ورود اعضا

خبرنامه

نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :

کاربران فعال

ما 29 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

تقدیم به

این نشریه برای پاسداشت زنده یاد منوچهر صیادی که دارای سابقه ای بیش از پنجاه سال در عرصه مطبوعات٬ بخصوص نشریات پزشکی بودند تهیه و تقدیم علاقمندان میگردد.

هدف عرصه پزشکی

این نشریه‌ (ماهنامه) به منظور ارتقاء اطلاعات روز پزشکی و با هدف اطلاع رسانی برای آموزشی به روزتر بمنظور استفاده بهتر از تجارب پزشکان ایرانی پا به عرصه وجود نهاده است.

عرصه پزشکی

صاحب امتیاز: موسسه پزشکی آدوراسلامت

مدیرمسوول: دکتر شیوا متقی

                   «زیر نظر شورای نویسندگان»

 

تماس با ما

آدرس: تهران، شهرآرا، خیابان 19، پلاک 86، طبقه 1

تلفن:           88250661 - 86015849 - 09122407039

فاکس:         86015847

ایمیل: Info@arseyepezeshky.ir

تلگرام: https://telegram.me/arseyepezeshki

آمار بازدیدکنندگان

02422321
امروز
دیروز
هفته جاری
بازدید
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
307
2907
7968
2401052
40872
44120
2422321

آی‌پی شما: 3.85.143.239
امروز: پنج شنبه، 02 خرداد 1398 - ساعت: 01:03:53

درباره عرصه پزشکی

با سلام

 نشريه عرصه پزشكى مطالب روز علوم پزشكى جهان را به زبان فارسى و به صورت رايگان منتشر، و براى پزشكان، داروسازان، دندان پزشكان، مراکز درمانی و مشاغل وابسته ی پزشكى ارسال مى دارد.

 اين نشريه به پاس زحمات زنده یاد مرحوم منوچهر صيادى كه بيش از ٥٠ سال سابقه حضور در عرصه نشريات؛ بخصوص نشريات پزشكى را داشتند، تهیه و تقدیم علافمندان مى گردد.

 از آنجا كه هزينه جارى اين نشريه از طريق تبليغات ميسر مى باشد، امیدواریم با کمک شما همراهان كه براستى مكمل ما در این راه مى باشيد، بتوانیم به صورت مطلوب تر ادامه طریق دهیم.

 لذا خواستاريم که با ارائه تبلیغات یا معرفی ما به شرکتها در این زمینه کوشا و همراه باشیم.

راه های تماس با عرصه پزشکی

صاحب امتیاز: موسسه پزشکی آدوراسلامت

مدیرمسوول: دکتر شیوا متقی

                «زیر نظر شورای نویسندگان»

آدرس:       تهران – شهرآرا – خیابان نوزدهم – پلاک 86 – طبقه همکف

تلفن:        88250661 - 86015849 - 09122407039

فاکس:      86015847

ایمیل:        این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید