طراحی سایت
شنبه 30 شهريور 1398.
امروز
  •   این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • 88250661 - 86015849

Andrew Reynolds, PhD. Prof Jim Mann, DM. Prof John Cummings, MD. Nicola Winter, MDiet

کربوهیدرات های غذایی گروه متنوعی از مولکول ها هستند که محدوده ای از قندهای ساده تا پلی ساکاریدهای بسیار پیچیده نظیر نشاسته و فیبرهای غذایی را شامل می شوند. اهمیت کربوهیدرات ها در تغذیه انسان را نمی توان دست کم گرفت؛ آنها منبع اصلی انرژی در اکثر جوامع در سراسر جهان می باشند.

 

کربوهیدرات ها اغلب به عنوان یک پرکننده انرژی خنثی سالم، دیده می شوند و برای جبران محتوی انرژی غذایی به جای چربی غذایی مصرف می شوند. این جایگزینی کربوهیدرات به جای چربی غذایی در پاسخ به رهنمودهای سلامت عمومی برای اجتناب از بیماری کرونری قلب است. با این وجود تاثیری که کربوهیدرات می تواند بر روی سلامت انسان داشته باشد از طریق مثال ارتباط بین مصرف ساکاروز و سلامت دندان نشان داده شده است. مثال دیگر در این زمینه میزان سهم نوشیدنی های شیرین شده در برداشت بیش از حد انرژی غذایی است که موجب افزایش وزن و چاقی می شود. این یافته منجر به ارائه نظریه ای از سوی سازمان بهداشت جهانی(WHO)  شده است. بر پایه این نظریه می بایست مصرف ساکاروز به کمتر از 10% مصرف انرژی کلی کاهش یابد.  این نظریه همچنین منجر به ارائه سیاست های مختلف سلامت عمومی از قبیل افزایش مالیات بر روی مواد غذایی و نوشیدنی های حاوی قند بالا شده است.

پیش زمینه: مطالعات مروری سیستماتیک و متا-آنالیز قبلی، معمولاً برای نشان دادن ارتباط بین کیفیت کربوهیدرات و سلامت انسان یک مارکر واحد و پیامدهای بالینی محدودی را بررسی کرده اند. هدف مطالعه این است تا با دقت بیشتری، پتانسیل پیش بینی کننده مارکرهای مختلف تعیین کمّیت شود، مشخص شود که کدام مارکرها سودمندی بیشتری دارد و از سوی دیگر یک اساس مستند برای دستورالعمل های کمّی برای مصرف فیبر غذایی ارائه شود.

روش ها: ما مجموعه ای از مطالعات متا-آنالیز و مروری سیستماتیک را بر روی مطالعات آینده نگری که تا تاریخ 30 آوریل 2017 چاپ شده بودند، و بر روی کارآزمایی های کنترل شده تصادفی سازی شده ای که تا تاریخ 28 فوریه 2018 چاپ شده بودند، انجام دادیم. این مطالعات شاخص های کیفیت کربوهیدرات و بروز بیماری های غیر مسری، مرگ و میر و ریسک فاکتورها را گزارش کرده بودند. مطالعات توسط محققین در پایگاه اطلاعاتی پاب مد، اُوید، مدلاین و پایگاه مرکزی ثبت کارآزمایی‌های بالینی کاکرین و نیز جستجوی دستی از مطالعات قبلی شناسایی شدند. کارآزمایی ها و مطالعات آینده نگری که دارای شرکت کنندگان مبتلا به بیماری های مزمن بودند، کارآزمایی های از دست دادن وزن و کارآزمایی های دارای مکمل از این مطالعه حذف شدند. جستجوها، استخراج داده ها و ارزیابی های سوگیری به طور مستقل تکرار شدند. میزان اعتبار برآوردهای جمع آوری شده از مدل های اثر-تصادفی با استفاده از تحلیل حساسیت، متارگرسیون، تست های پاسخ – دوز و آنالیزهای زیرگروهی در نظر گرفته شد. برای سنجش کیفیت شواهد از رویکرد GRADE استفاده شد.

یافته ها: فقط اطلاعات حدود 135 میلیون نفر در سال از 185 مطالعه آینده نگر و 58 کارآزمایی بالینی شامل 4.635 بزرگسال در این آنالیز وارد شدند. داده های مبتنی بر شواهد نشان دهنده کاهش 30-15 درصدی مرگ و میر به هر علت و مرگ و میر به علت بیماری کاردیوواسکولار، بروز بیماری کرونری قلب، بروز سکته مغزی و مرگ و میر ناشی از آن، دیابت نوع 2 و سرطان کولورکتال در میان افراد دارای بیشترین مصرف فیبر غذایی در مقایسه با افراد دارای کمترین مصرف آن بود. کارآزمایی های بالینی نشان دادند که وزن بدن، فشار خون سیستولیک و کلسترول توتال در میان مصرف کنندگان میزان بالای فیبر غذایی نسبت به مصرف کنندگان میزان کم آن به میزان قابل توجهی کمتر بود. زمانیکه مصرف روزانه فیبر غذایی بین 29-25 گرم بود، کاهش خطر در طیف بیشتری از پیامدهای بالینی مشاهده شد. منحنی های دوز-پاسخ نشان دادند که مصرف بیشتر فیبر غذایی می تواند مزیت بیشتری در محافظت در برابر بیماری کاردیوواسکولار، دیابت نوع 2، سرطان کولورکتال و سینه داشته باشد. نتایج مشابهی در مصرف بالای غلات کامل مشاهده شد. بر اساس داده های مشهود زمانیکه اثرات رژیم غذایی دارای بار یا شاخص گلایسمی بالا در مقایسه با رژیم غذایی دارای بار یا شاخص گلایسمی پایین مقایسه شدند، این میزان کاهش خطر یا کمتر بود یا اصلا وجود نداشت. میزان اطمینان از مستندات برای ارتباط بین کیفیت کربوهیدرات و پیامدهای بالینی مهم به این صورت درجه بندی شدند: متوسط برای رژیم غذایی حاوی فیبر، کم تا متوسط برای غلات کامل، کم تا خیلی کم برای بار و شاخص گلایسمی غذایی. داده های مربوط به سایر مواجهات رژیمی اندک هستند.

تفسیر: نتایج حاصل از مطالعات آینده نگر و کارآزمایی های بالینی مرتبط با مصرف نسبتاً بالای فیبر غذایی و غلات کامل مکمل یکدیگر بودند، و شواهد قابل توجهی از دوز-پاسخ نشان دادند که ارتباط با چندین بیماری غیر مسری می تواند سببی باشد. انجام توصیه های مبتنی بر افزایش مصرف فیبر غذایی و جایگزینی غلات پالایش شده با غلات کامل انتظار می رود که برای سلامت انسان مفید باشد. نقطه قدرت اصلی مطالعه توانایی بررسی و گنجاندن شاخص های کلیدی کیفیت کربوهیدرات در ارتباط با محدوده ای از پیامدهای بیماری های غیر مسری از مطالعات کوهورت و کارآزمایی های تصادفی سازی شده در یک مطالعه واحد بود. نتایج ما محدود به کاهش خطر در جمعیت کلی نسبت به افراد دارای بیماری مزمن بود.

The Lancet. Published: January 10, 2019.

ورود اعضا

خبرنامه

نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :

کاربران فعال

ما 170 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

تقدیم به

این نشریه برای پاسداشت زنده یاد منوچهر صیادی که دارای سابقه ای بیش از پنجاه سال در عرصه مطبوعات٬ بخصوص نشریات پزشکی بودند تهیه و تقدیم علاقمندان میگردد.

هدف عرصه پزشکی

این نشریه‌ (ماهنامه) به منظور ارتقاء اطلاعات روز پزشکی و با هدف اطلاع رسانی برای آموزشی به روزتر بمنظور استفاده بهتر از تجارب پزشکان ایرانی پا به عرصه وجود نهاده است.

عرصه پزشکی

صاحب امتیاز: موسسه پزشکی آدوراسلامت

مدیرمسوول: دکتر شیوا متقی

                   «زیر نظر شورای نویسندگان»

 

تماس با ما

آدرس: تهران، شهرآرا، خیابان 19، پلاک 86، طبقه 1

تلفن:           88250661 - 86015849 - 09122407039

فاکس:         86015847

ایمیل: Info@arseyepezeshky.ir

تلگرام: https://telegram.me/arseyepezeshki

آمار بازدیدکنندگان

02736816
امروز
دیروز
هفته جاری
بازدید
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
1928
1879
18064
2703805
58506
105696
2736816

آی‌پی شما: 35.171.146.16
امروز: شنبه، 30 شهریور 1398 - ساعت: 20:06:37

درباره عرصه پزشکی

با سلام

 نشريه عرصه پزشكى مطالب روز علوم پزشكى جهان را به زبان فارسى و به صورت رايگان منتشر، و براى پزشكان، داروسازان، دندان پزشكان، مراکز درمانی و مشاغل وابسته ی پزشكى ارسال مى دارد.

 اين نشريه به پاس زحمات زنده یاد مرحوم منوچهر صيادى كه بيش از ٥٠ سال سابقه حضور در عرصه نشريات؛ بخصوص نشريات پزشكى را داشتند، تهیه و تقدیم علافمندان مى گردد.

 از آنجا كه هزينه جارى اين نشريه از طريق تبليغات ميسر مى باشد، امیدواریم با کمک شما همراهان كه براستى مكمل ما در این راه مى باشيد، بتوانیم به صورت مطلوب تر ادامه طریق دهیم.

 لذا خواستاريم که با ارائه تبلیغات یا معرفی ما به شرکتها در این زمینه کوشا و همراه باشیم.

راه های تماس با عرصه پزشکی

صاحب امتیاز: موسسه پزشکی آدوراسلامت

مدیرمسوول: دکتر شیوا متقی

                «زیر نظر شورای نویسندگان»

آدرس:       تهران – شهرآرا – خیابان نوزدهم – پلاک 86 – طبقه همکف

تلفن:        88250661 - 86015849 - 09122407039

فاکس:      86015847

ایمیل:        این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید