طراحی سایت
چهارشنبه 20 آذر 1398.
امروز
  •   این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • 88250661 - 86015849

Michael J. Mack, M.D., Martin B. Leon, M.D., Vinod H. Thourani, M.D., Raj Makkar, M.D

پیش زمینه: در میان بیماران مبتلا به تنگی دریچه ی آئورت که در معرض خطر متوسط یا بالای مرگ با انجام جراحی هستند، عمده ی نتایج جایگذاری ترانس کاتتر دریچه ی آئورت (TAVR) و جایگذاری دریچه ی آئورت با جراحی مشابه است. شواهد کافی برای مقایسه ی این دو روش در بیماران با خطر پایین وجود ندارد.

روش ها: ما بطور تصادفی بیماران مبتلا به تنگی شدید و در معرض خطر جراحی پایین را برای انجام TAVR با جایگذاری ترانسفمورال دریچه ی بالنی انبساط پذیر یا جراحی تقسیم نمودیم. اندپوینت اولیه ترکیبی از مرگ، سکته ی مغزی، یا بستری مجدد پس از یک سال بود. هردو آزمایش سطح پایین (با حاشیه ی از پیش تعیین شده ی 6 درصد) و آزمایش سطح بالا در جمعیت تحت درمان انجام پذیرفتند.

نتایج: 1000 بیمار بصورت تصادفی از 71 مرکز انتخاب شدند. میانگین سنی بیماران 73 سال بود و میانگین نمره ی ریسک جراحان توراسیک (قفسه سینه) 1.9% بود (محدوده ی نمرات 0 تا 100% و نمرات بالاتر نشانگر خطر مرگ بالاتر در طول 30 روز پس از عمل بودند). تخمین کاپلان-مایر از میزان اندپوینت کامپوزیت اولیه در یک سال در گروه TAVR بطور معنی داری کمتر از گروه جراحی بود. در روز سی ام، TAVR منجر به نرخ پایینتر سکته ی مغزی در مقایسه با جراحی و نرخ پایینتر مرگ و میر یا سکته ی مغزی و شروع فیبریلاسیون دهلیزی گردید. همچنین TAVR منجر به کاهش شاخص بستری نسبت به جراحی و نیز کاهش ریسک نتیجه ی ضعیف درمانی (مرگ و میر یا نمره ی پرسشنامه ی کاردیومیوپاتی کانزاس سیتی) در طول سی روز شد. هیچگونه تفاوت بین گروهی معناداری در عوارض جانبی قلبی عروقی، جایگذاری ضربان ساز دائمی، یا رگورژیتاسیون (پس زنش) کنار دریچه ای متوسط یا شدید وجود نداشت.

نتیجه گیری: در میان بیماران مبتلا به تنگی شدید دریچه آئورت که در معرض خطر کم جراحی بودند، نرخ مرگ و میر، سکته ی مغزی، یا بستری مجدد در سال اول در درمان TAVR بطور معناداری کمتر از درمان با جراحی بود.

نقش TAVR در درمان بیماران مبتلا به تنگی شدید و علامتدار دریچه آئورت بر اساس شواهد کارآزمایی های بالینی تکامل یافته است. کارآزمایی های تصادفی گذشته برای TAVR با دریچه های بالنی انبساط پذیر و دریچه های خود-منبسط شونده نشان داد که در بیمارانی که در سطح متوسط یا بالای خطر مرگ و میر به علت جراحی قرار داشتند، TAVR نسبت به درمان های استاندارد (شامل تعویض دریچه آئورت با جراحی)، برتر یا مرغوب تر بود (این نتایج منجر به افزایش پیشنهاد TAVR به بیماران گردید). بعلاوه، پیشرفت های تکنولوژیک و ساده سازی عمل ها به افزایش استفاده از TAVR کمک نموده، بطوری که اکنون در امریکا و در مقایسه با جراحی مجزا برای تعویض دریچه آئورت، بیماران بیشتری تحت TAVR قرار می گیرند. با این وجود، اغلب بیماران مبتلا به تنگی شدید دریچه آئورت در معرض خطر پایین جراحی قرار دارند و شواهد کافی مربوط به مقایسه ی TAVR با جراحی در چنین بیمارانی وجود ندارد. ما نتایج کارآزمایی جایگذاری ترانس کاتتر دریچه ی آئورت (پارتنر) 3 را گزارش می کنیم که در آن، TAVR با جراحی در بیماران در معرض خطر کم مقایسه شده است.

شکل: منحنی های زمان به رویداد برای اندپوینت کامپوزیت اولیه و اجزای جداگانه ی اندپوینت اولیه

این شکل تخمین کاپلان-مایر از نرخ اندپوینت کامپوزیت اولیه (پانل A) و اجزای جداگانه ی اندپوینت اولیه را نشان می دهد که شمار مرگ و میر به هر علت (پانل B)، سکته ی مغزی (پانل C)، و بستری مجدد (پانل D) در بیماران تحت TAVR و کسانی که تعویض دریچه ی آئورت را به صورت جراحی انجام داده اند، نشان می دهد. افزونه ها همان داده ها را در محور y بزرگ شده نشان می دهند.

This article was published on March 24, 2019, at NEJM.org.

ورود اعضا

خبرنامه

نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :

کاربران فعال

ما 40 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

تقدیم به

این نشریه برای پاسداشت زنده یاد منوچهر صیادی که دارای سابقه ای بیش از پنجاه سال در عرصه مطبوعات٬ بخصوص نشریات پزشکی بودند تهیه و تقدیم علاقمندان میگردد.

هدف عرصه پزشکی

این نشریه‌ (ماهنامه) به منظور ارتقاء اطلاعات روز پزشکی و با هدف اطلاع رسانی برای آموزشی به روزتر بمنظور استفاده بهتر از تجارب پزشکان ایرانی پا به عرصه وجود نهاده است.

عرصه پزشکی

صاحب امتیاز: موسسه پزشکی آدوراسلامت

مدیرمسوول: دکتر شیوا متقی

                   «زیر نظر شورای نویسندگان»

 

تماس با ما

آدرس: تهران، شهرآرا، خیابان 19، پلاک 86، طبقه 1

تلفن:           88250661 - 86015849 - 09122407039

فاکس:         86015847

ایمیل: Info@arseyepezeshky.com

تلگرام: https://telegram.me/arseyepezeshki

آمار بازدیدکنندگان

02959403
امروز
دیروز
هفته جاری
بازدید
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
1360
2915
9446
2921303
38100
72740
2959403

آی‌پی شما: 3.234.214.179
امروز: چهارشنب، 20 آذر 1398 - ساعت: 18:09:22

درباره عرصه پزشکی

با سلام

 نشريه عرصه پزشكى مطالب روز علوم پزشكى جهان را به زبان فارسى و به صورت رايگان منتشر، و براى پزشكان، داروسازان، دندان پزشكان، مراکز درمانی و مشاغل وابسته ی پزشكى ارسال مى دارد.

 اين نشريه به پاس زحمات زنده یاد مرحوم منوچهر صيادى كه بيش از ٥٠ سال سابقه حضور در عرصه نشريات؛ بخصوص نشريات پزشكى را داشتند، تهیه و تقدیم علافمندان مى گردد.

 از آنجا كه هزينه جارى اين نشريه از طريق تبليغات ميسر مى باشد، امیدواریم با کمک شما همراهان كه براستى مكمل ما در این راه مى باشيد، بتوانیم به صورت مطلوب تر ادامه طریق دهیم.

 لذا خواستاريم که با ارائه تبلیغات یا معرفی ما به شرکتها در این زمینه کوشا و همراه باشیم.

راه های تماس با عرصه پزشکی

صاحب امتیاز: موسسه پزشکی آدوراسلامت

مدیرمسوول: دکتر شیوا متقی

                «زیر نظر شورای نویسندگان»

آدرس:       تهران – شهرآرا – خیابان نوزدهم – پلاک 86 – طبقه همکف

تلفن:        88250661 - 86015849 - 09122407039

فاکس:      86015847

ایمیل:        این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید