طراحی سایت
دوشنبه 27 خرداد 1398.
امروز
  •   این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • 88250661 - 86015849

ابولا یک نوع تب ویروسی همراه با خونریزی است که یکی از مرگبارترین بیماری های شناخته شده محسوب می شود و آمار تلفات مبتلایان آن می تواند حتی به ۹۰ درصد نیز برسد. این بیماری از طریق تماس با مایعات بدن بیمار منتقل می شود.

 

سازمان بهداشت جهانی روز چهارشنبه در بیانیه ای گفت که تاکنون ۹۳۲ نفر در اثر این بیماری در آفریقای غربی درگذشته اند. لیبریا، گینه، سیرالئون و نیجریه مراکز اصلی این بیماری می باشند. این بیماری در گینه شیوع و به کشورهای لیبریا و سیرالئون نیز گسنرش یافته است.

همچنبن بنابر اعلام مقامات در لیبریا، در این کشور بحران ابولا  بدتر شده، چون خیلی از مردم بستگان بیمارشان را در خانه هایشان نگهداری کرده و برای قرنطینه به مراکز بهداشتی نمی فرستند.

بنابر اعلام منابع، بعد از ابتلا  به ویروس ابولای دو امدادگر پزشکی اهل آمریکا در لیبریا، پس از بازگشت به آمریکا و مصرف داروهایی که تاکنون رسماً توسط سازمان های دولتی تایید نشده، ظاهراً بیماری تحت کنترل درآمده و درحال بهبودی می باشند. جمعی از متخصصان بیماری های عفونی نیز با درخواست استفاده گسترده تر از معالجات آزمایشی موجود، از نوعی که برای دو آمریکایی به کار گرفته شده، برای مقابله با شیوع بیشتر بیماری شده اند. اما یکی از مقامات سازمان بهداشت جهانی گفته است؛ مسایل اخلاقی و ایمنی پیرامون استفاده از این داروهای آزمایشی وجود دارد و باید درباره آن به اندازه کافی بحث و بررسی صورت بگیرد.

مقام های عربستان سعودی نیز اعلام کرده اند؛ مردی که پس از بازدید از سیرالئون علائمی شبیه به ابولا در او ظاهر شده بود، که در بیمارستانی در جده بستری و به تازگی درگذشته است. مقام های بهداشتی عربستان با اخذ نمونه‌هایی که از بیمار گرفته‌اند و ارسال آن به آزمایشگاه‌های معتبر در آمریکا و آلمان درصدد هستند علت دقیق بیماری بررسی شود، درصورت تایید این خبر می توان گفت این اولین مورد مرگ در اثر ابولا در خارج از آفریقاست.

سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده ممکن است در پی شیوع بیماری ابولا در آفریقا وضعیت اضطراری بین المللی اعلام کند. قرار است این سازمان در روزهای آینده اجلاسی اضطراری برگزار کند تا متخصصان با بحث و بررسی برای استفاده از داروهای آزمایشی جهت درمان این بیماری لاعلاج به تصمیمی برسند.

در اینجا سوالات عمومی در مورد درمان های آرمایشی موجود و واکسن وبروس ابولا که در وب سایت CDC، August 06, 2014 درج شده است که برای آگاهی بیشتر به اطلاع می رسد.

 

ZMapp چیست؟

ZMapp، یک درمان آرمایشی، برای استفاده افراد آلوده به ویروس ابولا می باشد، که توسط شرکت MAPP Biopharmaceutical تهیه شده است. اما هنوز در انسان برای ایمنی و کارآیی مورد آزمایش قرار نگرفته. این محصول ترکیبی از سه آنتی بادی مختلف مونوکلونال است که به پروتئین ویروس ابولا متصل است.

درمان آزمایشی تا چه حد مؤثر است؟

هنوز زود است که بدانند که آیا ZMapp مؤثر است، به همین دلیل هنوز در مرحله آزمایشی بوده و در انسان برای ایمنی و کارآیی مورد آزمایش قرار نگرفته. است. برخی از بیماران مبتلا به ویروس ابولا بهتر است خود به خود و یا با مراقبتهای حمایتی درمان می شوند. مهم است و باید توجه داشت که درمان استاندارد ابولا در حال حاضر درمان حمایتی است.

این اقدامات شامل موارد زیر است:

تعادل مایعات و الکترولیت بیمار.

حفظ وضعیت اکسیژن و فشار خون

درمان آنها برای هر عفونت های پیچیده.

چرا در حال حاضر بیماران با ZMapp درمان نمی شوند؟

در حال حاضر، برای درمان با ZMapp تولیدات محدود و به صورت آزمایشی است. از آنجا که این محصول هنوز مراحل آزمایش را می گذراند، خیلی زود است که بدانند که آیا ZMapp کاملاً موثر می باشد. تولید کننده این درمان آزمایشی در ادامه ی کار پژوهشی است برای ارزیابی، اثربخشی و ایمنی محصول، همچنین برای استفاده ی انسان نیاز به مطالعه و آزمایشات بیشتری است که ایمنی و کارآیی آن را تائید نماید.

آیا بیماران مبتلا در غرب آفریقا قادر به دسترسی به این درمان آزمایشی هستند؟ مقدار عرضه در چه حدی است؟

این محصول هنوز در مرحله آزمایشی است، و سازنده اعلام نموده که در حال حاضر منبع بسیار محدودی وجود دارد، بنابراین نمی توان آن را خریداری کرد و در دسترس برای استفاده عمومی قرار داد. تولید کننده برنامه ریزی برای فاز 1 آزمایشات بالینی را انجام می دهد و ظرفیت تولید مقادیر زیادی از آن را ندارد. این دارو در حال آزمایشات بالینی است، ایمنی و اثربخشی آن هنوز در انسان آزمایش نشده است. تولید کننده درمان آزمایشی به ادامه ی تحقیق و ارزیابی ایمنی محصول و اثربخشی آن مشغول است.

آیا ZMapp نوعی واکسن است؟

نه، ZMapp به عنوان یک محصول درمانی در درمان افراد مبتلا به ویروس ابولا تهیه شده، ولی به شیوه ای برای جلوگیری از عفونت و مثل یک واکسن. در حال حاضر بهترین راه برای جلوگیری از عفونت، اقدامات سختگیرانه کنترل عفونت است.

تفاوت های بین درمان و واکسن چیست؟

واکسن معمولاً قبل از آنکه مردم در معرض یک ویروس یا باکتری، که باعث بیماری است، به مردم داده می شود. واکسن سیستم ایمنی بدن را به تولید آنتی بادی و ایمنی سلولی وادار ساخته و می تواند با مبارزه با یک عفونت اگر قرار به رخ دادن باشد، را تحریک کند. به طور آزمایشی، درمان مردم مبتلا به این ویروس آلوده فراهم شده است. با درمان آزمایشی ZMapp، آنتی بادی های منوکلونال متصل به ویروس، به طوری که سیستم ایمنی بدن انسان می توانند ویروس را پاک کنند.

آیا واکسن ابولا برای استفاده وجود دارد؟

در حال حاضر هیچ واکسن FDA تایید شده برای ابولا وجود ندارد. موسسه ملی NIH از آلرژی و بیماریهای عفونی در حال پژوهش و کار بر روی یک واکسن ابولا می باشد. NIH به تازگی اعلام کرد که آنها کار خود را تسریع داده، و با هدف رسیدن به فاز 1 آزمایشات بالینی برای واکسن ابولا در پاییز برنامه ریزی کرده اند. NIH از شرکت های biopharmaceutical Crucell / ماربورگ و همچنین Profectus علوم زیستی در برای تحقیق و پژوهش در واکسن ابولا نام برده است. علاوه بر این، NIH و دانشگاه توماس جفرسون در حال همکاری به منظور تحقیق و تهیه واکسن ابولا بر اساس واکسن ایجاد بیماری هاری نیز می باشند.

آیا شرکت های دیگر در حال تحقیق و پژوهش در مورد درمان های آزمایشی و یا واکسن می باشند؟

دو شرکت دیگر داروسازی، Tekmira و Biocryst، با دریافت کمک مالی برای درمان ابولا شده اند. همچنین شرکت Newlink نیز با دریافت کمک هایی برای تحقیق و پژوهش در مورد واکسن ابولا، اقداماتی را آغاز نموده است. BioCryst، با حمایت موسسه ملی بهداشت، در حال تلاش برای توسعه یک داروی ضد ویروسی برای درمان ویروس ابولا است که انتظار می رود برای شروع فاز 1 آزمایشی خود در اوایل سال آینده میلادی  اقدام نماید.

 

 

 

ورود اعضا

خبرنامه

نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :

کاربران فعال

ما 12 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

تقدیم به

این نشریه برای پاسداشت زنده یاد منوچهر صیادی که دارای سابقه ای بیش از پنجاه سال در عرصه مطبوعات٬ بخصوص نشریات پزشکی بودند تهیه و تقدیم علاقمندان میگردد.

هدف عرصه پزشکی

این نشریه‌ (ماهنامه) به منظور ارتقاء اطلاعات روز پزشکی و با هدف اطلاع رسانی برای آموزشی به روزتر بمنظور استفاده بهتر از تجارب پزشکان ایرانی پا به عرصه وجود نهاده است.

عرصه پزشکی

صاحب امتیاز: موسسه پزشکی آدوراسلامت

مدیرمسوول: دکتر شیوا متقی

                   «زیر نظر شورای نویسندگان»

 

تماس با ما

آدرس: تهران، شهرآرا، خیابان 19، پلاک 86، طبقه 1

تلفن:           88250661 - 86015849 - 09122407039

فاکس:         86015847

ایمیل: Info@arseyepezeshky.ir

تلگرام: https://telegram.me/arseyepezeshki

آمار بازدیدکنندگان

02475703
امروز
دیروز
هفته جاری
بازدید
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
976
3117
4093
2456847
37649
56605
2475703

آی‌پی شما: 54.147.29.160
امروز: دوشنبه، 27 خرداد 1398 - ساعت: 17:03:25

درباره عرصه پزشکی

با سلام

 نشريه عرصه پزشكى مطالب روز علوم پزشكى جهان را به زبان فارسى و به صورت رايگان منتشر، و براى پزشكان، داروسازان، دندان پزشكان، مراکز درمانی و مشاغل وابسته ی پزشكى ارسال مى دارد.

 اين نشريه به پاس زحمات زنده یاد مرحوم منوچهر صيادى كه بيش از ٥٠ سال سابقه حضور در عرصه نشريات؛ بخصوص نشريات پزشكى را داشتند، تهیه و تقدیم علافمندان مى گردد.

 از آنجا كه هزينه جارى اين نشريه از طريق تبليغات ميسر مى باشد، امیدواریم با کمک شما همراهان كه براستى مكمل ما در این راه مى باشيد، بتوانیم به صورت مطلوب تر ادامه طریق دهیم.

 لذا خواستاريم که با ارائه تبلیغات یا معرفی ما به شرکتها در این زمینه کوشا و همراه باشیم.

راه های تماس با عرصه پزشکی

صاحب امتیاز: موسسه پزشکی آدوراسلامت

مدیرمسوول: دکتر شیوا متقی

                «زیر نظر شورای نویسندگان»

آدرس:       تهران – شهرآرا – خیابان نوزدهم – پلاک 86 – طبقه همکف

تلفن:        88250661 - 86015849 - 09122407039

فاکس:      86015847

ایمیل:        این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید